kniha

Tancuj si svůj sen

Dívčí román o tom, jak složité je jít si za svým sportovním snem, najít si lásku a zároveň se poprat s tlakem okolí na vzhled a postavu dospívající tanečnice.

Aktuality

21. 12. 2023

Nepublikovaná kapitola

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce a přestože dárky jsou až to vedlejší, já tady jeden pro vás mám.

Narazila jsem při úklidu v počítači na kapitolu "Červen 1997" v podobě, v jaké vypadala přesně před rokem. Pak se ještě asi tak šestkrát upravovala, než z ní vzniklo to, co je v knížce.

A co je nejhorší? Že to úplně nejvtipnější z kapitoly nakonec vypadlo...

Takže si zapalte svíčku, zobněte cukroví a začtěte se do kapitoly, která nikdy v tomto stavu nespatřila světlo svět.

Aktuality

19. 11. 2023

Playlist

Tancuj si svůj sen

Knížka už je pár dní venku.

Jestli jsem si něco vážně přála, tak aby zanechala dojem, pocit, prostě něco, co ve vás ještě chvilku po přečtení bude rezonovat. Já mám tyhle dojmy hodně spojené s poslechem, proto jsem si pro vás nachystala playlist přímo ke knížce Tancuj si svůj sen. Poslechněte si to, co poslouchala Julie, zavzpomínejte na přelom tisíciletí a znásobte si svůj dojem z knížky.

 

Aktuality

18. 10. 2023

Autogramiáda Brno

31.10.2023

Uteklo to jako voda a pod postelí už mám dvě pekelně těžké krabice s knížkami "Tancuj si svůj sen".

Moc ráda bych tuto radostnou novinu oslavila a proto jsem se rozhodla uspořádat malé setkání nad knížkou a autogramiádu. Nebude nejspíš jedna, protože jsem během svého života ušla dost cesty po naší republice, ale první se jistojistě bude konat v Brně. 

Už teď se těším na viděnou!

31. 10. 2023 od 17 hodin v "Protože můžu".

 

Aktuality

22. 9. 2023

Je hotovo!

Finální tisková verze rukopisu i obálky dnes byla odeslána do tiskárny.Uplynulý půlrok byl intenzivní a pak ještě intenzivnější. A obrovský dík patří především mým dvěma úžasným kolegyním:

 1. grafičce a sazečce Simoně Dědourkové, která vytvořila dokonalou obálku, nikdy mě neposlala do háje s dalším odmítnutým návrhem, doslova se mazlila s úpravou fotek, aby nakonec vypadaly ještě líp, než jsem si vymyslela. Vybrala ten správný font písma, všechen text připravila do tiskové podoby a v posledním týdnu předělávala neskutečných 595 připomínek a oprav do finálního textu. Simono, smekám!

 2. korektorce Daně Tesaříkové, která místo aby opravila i/y a poslala to dál, věnovala rukopisu nadstandardně hodně péče, a to i redaktorské. Upozorňovala mě na nesrovnalosti logické i časové (např. když jsem napsala, že v roce 1997 šla Julie do Tesca a ona mi odpověděla, že první Tesco bylo v ČR otevřeno až v roce 1998), opravovala opakující se slova a kostrbaté věty. Pracovala pozdě v noci, brzy ráno, na dovolené, prostě pořád a taky mě nikdy neposlala do háje :-)

Díky těmto dvěma ženám, profesionálkám ve svém oboru, si snad už brzy přečtete příběh Julie v celé jeho kráse.

 

Aktuality

22. 8. 2023

Poslední kontrola

Rukopis je zkontrolovaný, tiskové pdf nachystané a pomalu je čas objednat tiskárnu. Hurá! V březnu, když končila crowdfundingová kampaň, se vydání knížky zdálo být neskutečně daleko. Až po prázdninách, prostě skoro století :-D A najednou je to tady, už čekám jen na konkrétní datum a pak se pustím do podepisování, rozesílání a další propagaci. Přemýšlím o dárcích a reklamních předmětech, diářích, propiskách, tričkách... Byl by zájem?

Aktuality

12. 7. 2023

Další ukázka

Dnes jsem odevzdala rukopis k přípravě tiskových dat! To znamená jediné, vydání už se opravdu blíží. A aby vám to těšení rychle utíkalo, připravila jsem si pro vás další ukázku, tentokrát z pohledu tanečního partnera Jakuba.

Aktuality

27. 6. 2023

Obálka je kompletní

Může se zdát, že vydání knihy je v nedohlednu a nic se neděje. Opak je ale pravdou, přípravy už jsou za půlkou, teď už to poletí. Právě jsme s grafičkou doladily obálku a zároveň finišují práce korektorky. Blíží se to mílovými kroky a já už se nemůžu dočkat!!!

Aktuality

16. 5. 2023

Další kapitola?

Během příprav vydání knížky mi tak nějak chybí samotné psaní. Tak mě napadlo, že bych k chystané knize napsala ještě něco navíc, takový bonus pro ty, co se nemůžou dočkat. Jak už možná víte, knížka je psaná z pohledu tanečnice Julie, ale taky z pohledu její maminky. Zajímalo by vás, jak to všechno viděl ještě někdo jiný? Tatínek? Taneční partner nebo nejlepší kámoška? Hlasujte v anketě na mém facebooku a kdo bude mít 30 hlasů, ten nám poví kousek ze života Julie ze svého pohledu.

Aktuality

30. 4. 2023

Narozeninové rozjímání

Přesně před rokem jsem dopsala poslední větu knížky. Byl to pro mě dost sváteční okamžik, protože jsem si ji dala k mým 40. narozeninám. Teď se mi rukopis vrátil po úpravách od redaktorky, a jak tak koukám, ještě na tom bude dost práce. Držte mi palce!

Aktuality

25. 4. 2023

Statistika nuda je

Procházela jsem výsledky kampaně a chtěla bych vám je taky ukázat.

Jednou ze zajímavostí je fakt, že ač přispívajících žen byly skoro 3/4, tak co se týče celkového součtu příspěvků, bylo to nakonec skoro 50:50. Mám nejspíš kolem sebe štědré kluky kamarády. Když jsme u těch kamarádů, tak z těch, kteří přispěli, bylo jen necelých 60 % známých, zbytek byli lidé, které oslovila samotná knížka a nebo jim ji doporučili někdo další. Co se týče odměn, tak tam jasně vede podepsaná kniha s věnováním, tak já už se moc těším a chystám se na to, co vám tam napíšu. Jo a dokonce se našlo 11 lidí, kteří přispěli více než jednou.

Jste prostě neskuteční!!!

Aktuality

5. 4. 2023

Je konec, poděkování

Na tuhle část kampaně jsem se neskutečně těšila. Je čas na poděkování. Chtěla bych poděkovat rodině, těm mým nejbližším čtyřem za to, že pochopili, že máma je teď na jiné planetě. Širší rodině pak děkuju za neskutečnou a nekonečnou podporu.

Velký dík patří vám všem, kteří jste přispěli! Vážím si těch, kteří přihodili 99 Kč, i když věděli, že knížku nikdy číst nebudou, ale chtěli mě podpořit. Těší mě váš zájem o samotné knížky, o knížky s podpisem, o osobní setkání. Všem, kteří jste přispěli 1 000 Kč a víc bych chtěla složit hlubokou poklonu. V dnešní finančně nelehké době hodit jen tak tisíce na hromádku s šíleným projektem a nejistým koncem, to chce vážně odvahu. Vy všichni jste hrdinové!

S děkováním ale nekončím. Děkuju týmu Pointy, že mě dovedl za ručičku až sem a mojí grafičce za úžasnou obálku. Děkuju, že jsem mohla obnovit spousty už dlouho nečinných konverzací, zjistit, jak se máte, kde pracujete a kolik máte dětí. Zavzpomínat a zasmát se. Děkuju několika lidem za nikdy nekončící návrhy, podněty, za hodiny a hodiny brainstormingu. Za dělání videí, audia, poskytnutí kontaktů k rozhovorům, za sdílení vážně hodně dalším lidem nejen na sociálních sítích a pravidelné lajkování a doporučování knížky dál a dál. Děkuju za psychickou podporu, když se nedařilo, za odreagování a vyvedení z kampaňové bubliny. Jmenovitě vše až v knížce.

Svým způsobem děkuji i těm, kteří se rozhodli nepřispět. I to je součást školy, kterou jsem v uplynulých měsících dostala.

Tahle kampaň mi krapet vzala soukromí. Ale na oplátku jsem dostala víc. Zjistila jsem, že kolem sebe mám úžasné, chytré, inspirativní a motivující lidi.

Tento okamžik jsem si v předchozích třech měsících představovala snad tisíckrát a nikdy nebyl tak kontroverzní jako právě dnes. Něco končí. Končí vysilující období, kdy jsem dělala věci, které jsem neuměla, neznala, nebo nechtěla udělat. Vystoupit ze své osobní bubliny, dělat rozhovory, ale i prosit o finanční podporu. Tahle část je za mnou a jen díky vám nastává ta další. Ta, kterou jsem si na začátku kampaně vůbec nedovedla představit. Čeká mě ještě pořádná jízda, na jejímž konci je knížka na pultech knihkupectví, ale taky okamžik, kdy se budu muset postavit kritice.

Ještě jednou děkuji všem!

Aktuality

28. 3. 2023

Týden do konce kampaně

Týden do konce kampaně... Dnes jsem si pro vás připravila přehled, na co půjdou vaše peníze. Největší podíl tvoří jednoznačně tisk a pak hned lidi, bez kterých by to nešlo. Dohromady je to 72 % částky, kterou potřebuju vybrat a k tomu už se pomalu ale jistě blížíme, jste super! Ještě zbývá posledních pár knížek s 10% slevou, ale třeba si vyberete i něco navíc, mrkněte sem: https://bit.ly/KupTancujSi

Aktuality

17. 3. 2023

Pozdrav z Londýna

Víte, že J.K.Rowlingovou 12x odmítli v nakladatelství s prvním dílem Harryho Pottera?

A když pak po letech napsala detektivní román pod pseudonymem, zase ji odmítli?

Jako takhle, můj rukopis odmítli zatím jen 4x, tak jestli chcete, abych pokořila její 12, vůbec moji knihu nepodporujte. Ale asi to bude chvíli trvat...

Ovšem jestli si ji chcete přečíst už po prázdninách nebo pořídit holkám k Vánocům, máte už jen 19 dní...

Aktuality

8. 3. 2023

Mezinárodní den žen

Po 2 dnech kampaně máme na účtu přes 17 tisíc, já vám tleskám. 

A všechno nejlepší všem ženám! Chlapi, kupte té svojí místo kytky knížku.


Aktuality

6. 3. 2023

Den D je tady.

30 dní začíná...

Tik tak tik tak...

https://bit.ly/KupTancujSi


Aktuality

5. 3. 2023

1 den do startu kampaně

Děkuji, že tu se mnou jste, že mě podporujete.

Asi tak šedesátkrát za poslední dva měsíce jsem měla chuť se na to vykašlat a rukopis schovat zase pěkně do šuplíku. Ale teď už není cesty zpět. Zítra ráno v 9 hodin se spustí kampaň a otevře se platební brána.

Takže prosím:

 • Kupte si knížku. Je čtivá, je romantická, je hořkosladká.

 • Sdílejte. Na svém profilu, na svých stránkách. Vždycky nejlíp funguje, když uvedete i váš vztah ke mně, váš vztah k tancování.

 • Mluvte o tom. Řekněte o knížce kamarádce, sousedce, kolegyni.

 • Napiště mi, jak se máte.

 •  Nenechte mě plavat v kampani 24 hodin denně, vraťte mě do reality.

https://bit.ly/KupTancujSi


Aktuality

4. 3. 2023

2 dny do startu kampaně

Už se jen dvakrát vyspíme a crowdfunding může vypuknout. Dneska shrnu jen pár detailů: 

 • Nikomu se nechce přispívat jako prvnímu! Přihodit první stovku na hromadu, kde se má vybrat přes sto tisíc? Šílenost!? Ne, BUĎTE PRVNÍ!!!! Buďte mezi prvními deseti a chyťte knížku se slevou 20%. Buďte mezi prvními sto přispívajícími.

 • Ideálně by se během prvního týdne mělo vybrat 30 % celkové částky. Pak se mi bude trochu klidněji spát. PODPOŘTE MÉ SLADKÉ SPANÍ.

 •  Ani když bude vybráno 80 % peněz, cesta není u konce. Čím dřív se vybere 100 %, tím dřív VÁM DÁM POKOJ.


Aktuality

19. 2. 2023

Já už TO vím

Porod mého čtvrtého dítěte začne přesně za 14 dní a 11 hodin! Tentokrát to ale není jen moje záležitost, záleží především na VÁS!!! Budu ráda za jakoukoliv podporu v kampani, kterou pak najdete zde: https://bit.ly/KupTancujSi

Nemusíte mít strach, pokud se peníze do 30 dní nevyberou, automaticky se vám vrátí na účet a můj rukopis zase zpět do šuplíku.Prosím, sdílejte mezi svoje kamarády, kamarády dcer a na profilech svých tanečních i jiných škol. Mluvte o tom, říkejte, že jsem blázen a s třemi dětmi jsem se nudila, takže jsem musela napsat knížku. Spolu to zvládneme! Děkuji!


Aktuality

16. 2. 2023

Už se to blíží

Už se to blíží...

 • Návrh obálky – odevzdaný✔️

 • Texty o mně, o knize, anotace a pro koho je určena – sepsané✔️

 • Ukázka do kampaně – zkontrolovaná korektorem✔️

 • Návrhy odměn – připravené ✔️

 • Dnes jsem se na webináři dozvěděla, že si to musím přenastavit v hlavě, a že crowdfundingová kampaň není žebrání – tak na tom budu muset ještě zapracovat....❌


o knize

Anotace


Julie je šestnáctiletá holka, která studuje gymnázium a touží po velké lásce. Všechen svůj volný čas věnuje společenskému tanci a když se jejím tanečním partnerem stane Jakub, sbírají společně jeden úspěch za druhým. Z koníčku se stává vášeň a jediným snem je získání zlaté medaile z mistrovství republiky. Jenže cesta k cíli není vůbec jednoduchá a Julie bojuje nejen na parketě, ale i sama se sebou. Jak se Julii podaří skloubit studium, náročné tréninky a najít si čas na první velké lásky? Dokáže ustát tlak na její váhu a postavu? Kolik toho nakonec bude muset obětovat, aby si splnila svůj velký taneční sen?

o knize

Řekli o knize...

Redaktorka

„Takovou knihu jsem chtěla hned číst. Téma tanečního sportu se jeví jako něco fascinujícího, krásné ženy, muži samý sval, ale málokdo si uvědomuje, jak obrovský tlak na psychiku je potřeba ustát, aby se člověk dostal na vrchol.“

Betačtenářka

„Tato kniha je o lásce. O lásce k tanci, o milostných kotrmelcích, ale také o tom, že každé vítězství vyžaduje spoustu dřiny a odříkání. Autorka napsala velmi čtivou knihu, která nám ukazuje cestu mladé Julie na vrchol. Cesta je to trnitá. Knihu doporučuji všem čtenářům, kteří se snažili či snaží dostat ze své osoby maximum.“

Kamarádka

„Pěkná oddechová knížka, kterou jsem přečetla takřka na jeden nádech. Je to moc hezký příběh pro mladé slečny, které mají rády strhující prostředí tréninků a soutěží. Hlavní hrdinka vás zavede do kouzelného prostředí tance, který dokáže nejedné slečně zamotat hlavu. V příběhu nechybí láska, úsilí, soutěživost a vtipnost. Děkuji autorce, že díky jejímu poutavému příběhu jsem se mohla vrátit do let prvního zamilování a těžké dřiny, která končí nepřekonatelným pocitem vítězství.“

o knize

Ukázky

Chcete se naladit, než kniha vyjde? Můžete si přečíst jednu kapitolu o Julii a jednu o její mamince:

Ukázky

Mistrovství republiky

Jak probíhalo Juliino první mistrovství republiky? Komu se jejich výkon líbil a jak to nakonec dopadlo?

Přečtěte si ukázku.

Ukázky

Cesta z práce

Juliina maminka jde z práce a honí se jí hlavou spousta myšlenek. Zvládnou financovat Juliinu zálibu? A kdo snědl skoro celý brownies?

Přečtěte si ukázku.

o knize

Audioukázka

Jestli se vám zrovna nechce číst, můžete si jednu kapitolu vychutnat v podobě audioknihy.
o knize

Rozhovory

Chcete se dozvědět něco víc nejen o knize, ale i o mně? Poslechněte si rozhovor pro Hitrádio Contact nebo si přečtěte, co o mně napsala Liberecká drbna.

O knize

Rozhovor v rádiu

Proč jsem knihu napsala, pro koho je určena a jak to mám s tancováním teď?

O knize

Rozhovor do novin

O knize, tanci a taneční škole Koškovi. Je knížka autobiobrafická nebo ne?

Nenašli jste, co jste hledali? Napište mi.

Zpět na úvodní stránku